YAŞLILAR MERKEZİ EL EMEĞİ SERGİSİ
 
 
 
 

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen, tecrübenin temsilcisi, ruhu genç kalan büyüklerimizin özenle hazırlamış oldukları “Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi El Emeği Sergisi” açılışı yapıldı.

 

 

 

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezinde ki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yapmış oldukları birbirinden değerli el emeği ürünler; “Büyüklerimiz Hayır İçin Üretiyor” temasıyla Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezinde sergilendi. Sergi açılışına Tuzla Kaymakamı Sayın Ali AKÇA, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ nın eşi Fatma YAZICI hanımefendi, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinin yanı sıra, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Yaşlılar Merkezinde ki vatandaşlarımız ve aileleri katıldılar. Tuzla Belediyesi’nin açmış olduğu ve hafta içi her gün 65 üstü vatandaşlarımıza ev sahipliği yaptığı Yaşlılar Merkezi’n de, Tuzla Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile çeşitli branşlarda beceriler kazandırılıyor. İlerleyen yaşlarına rağmen heves ve merakla öğrenerek üreten vatandaşlarımızın hazırlamış oldukları eserler bu sergi ile beğeniye sunuldu.

 

 

 

Protokol kurdele kesiminin ardından çeşitli el emeği ürünler ve flografi sanatı eserlerinden oluşan sergiyi, yapımında büyük payı olan kurs hocaları eşliğinde dolaştılar. Ürünleri tek tek her detayına kadar inceleyen Kaymakam Sayın Ali AKÇA, hocalardan yapım aşamaları hakkında bilgiler aldılar. Bir yandan sergiyi dolaşan davetliler diğer yandan da yine hünerlerini sergileyen büyüklerimizin mini konserlerinde canlı performanslarını dinlediler.

 

 

 

Sergi sonunda değerlendirmede bulunan Tuzla Kaymakamı Ali AKÇA; “Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nin yapmış olduğu hizmet sunduğu vatandaşlarımıza yönelik olarak ve onların birbirinden güzel eserleri görme imkanımız oldu. Belki bedenen yaşları kıdem almış olabilir ama ruhları genç arkadaşlarımız, içlerinde yaşattıkları o güzellikleri farklı renklerle eserlerine yansıtarak hayat bulmalarını sağlamışlar. Emeği geçen hocalarımızı, destek olan idarecilerimizi tebrik ediyor, belediyemize de bu anlamda teşekkür ediyorum” dedi.

 
 
 
 

Tuzla Belediyesi’nin açmış olduğu ve hafta içi her gün 65 üstü vatandaşlarımıza ev sahipliği yaptığı Yaşlılar Merkezi’n de, Tuzla Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile çeşitli branşlarda beceriler kazandırılıyor. Öğrenmenin ve üretmenin yaşı olmadığını bir kez daha gösteren Yaşlılar Merkezi sakinlerimizin eserleri Rumeli Kültür Merkezinde sergilenmeye devam edecek.