SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA ROGRAMI

 

İlçemiz Muzafferda Güzide Pulur İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından “Sarıkamış Şehitlerini Anma” Programı düzenlendi.

 

İlçemizde bulunan Muzafferda Güzide Pulur İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri bu yıl Birinci dünya savaşında tüfeklerine sarılıp donarak şehit olan 90 bin askerimizin anısına Sarıkamış Şehitlerini Anma programı düzenledi. Programa Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Belediye Başkan yardımcısı Sayın Derya BACACI, Muzafferda Güzide Pulur İmam Hatip Ortaokulu hayırseverlerinden Sinan PULUR, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldılar. Anma programı vatan için canlarını hiçe sayıp Sarıkamış’ ta da donarak şehit düşen aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam  etti. Hoş geldiniz ve açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan, Sarıkamış’ta dedesi şehit olmuş ve okulun hayırseverlerinden Sinan PULUR; anne ve babasından dinlediği dedesine ait anılarını anlattı.

 

              Okul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanmış okul korosu drama ve Sarıkamış oratoryosunu seslendirdiler. Öğrenciler o gün ki yaşanan atmosferi İzleyicilerin duygu dolu bakışları arasında canlandırarak sahnelediler. Program sonunda  Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA’ ya ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Derya BACACI’ ya okul hayırseveri Sinan PULUR tarafından çiçek verilirken, programı hazırlamakta emeği geçen öğretmenlere çalışmalarından dolayı Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA plaketlerini takdim ettiler.