KORUNMAYA İHTİYACI OLAN ÇOCUKLAR YARARINA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

İlçemiz sınırlarında da bir merkezi bulunan; bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla kurulmuş olan Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneğinin çocuklarımız yararına kahvaltı programı düzenlendi.

 

 

Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI ve eşleri, Belediye Başkan Yardımcısı Derya BACACI, Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Müdür Yardımcısı Bilal DOĞAN ve Tuzla dernek yöneticileri, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı yöneticileri ve çok sayıda hayırsever katılımıyla kahvaltı programı gerçekleştirildi.

 

 

Kahvaltı programında konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA; “manevi yönden çok yüksek bir organizasyonda sizlerle birlikte bulunmak çok güzel. Toplumların sürdürebilir olması için, kendi refahları huzurunu yaşatabilmesi için eşitlik, adalet ve paylaşım gibi bir takım değerlerin yüceltilmesi gerekir. Toplumun sürdürülebilirliği için de insan kavramının  merkeze alınması gerekir. İnsan dediğimiz varlıkta aile dediğimiz ortamda yeşerir büyür ve gelişir. Aile ortamına sahip olmayan insanlar o küçükler, onlar ne yapacak. İşte aile dediğimiz o ortama sahip olmayan o küçükler, o minikler devlet dediğimiz mekanizmanın korumasının altına girer. Devlet o çocuklara sahip çıkarken tek başına yeterli olamayabilir. Bu noktada da devletin açığını Mutlu Yuva Derneği’nde olduğu gibi sivil toplum kuruluşları doldurur. Devletin bu şekilde sahip çıkmaya çalıştığı çocuklara bazen hem devlet hem sivil toplum kuruluşlarının da sahip çıkması yeterli olmaz. O zaman da tekil bazda sizlerde olduğu gibi ailelerin de bu çocuklara sahip çıkması gerekir. Bu gün bu organizasyonda bu üçlü yapının o minicik yavrulara, o kocaman yüreklere bedenlere sahip çıktığı güzel bir organizasyon. Sizler gönül elçileri olarak çalışanları olarak burdasınız. Gönüllülük esası olarak buradasınız. Hangi iş olursa olsun gönüllülük esasına göre yapılırsa başarıya ulaşır. İlçemiz Tuzla’da da bunun güzel örneklerinden birine şahit oluyoruz.” dedi ve İlçe Kaymakamı olarak bu açıdan yapılan işlerden organizasyonlardan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

 

 

                Kahvaltıya misafir olarak katılan Demirhan KADIOĞLU; Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ya ve Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA’ya kendi yaşamından yola çıkarak yetiştirme yurtlarındaki hayatı kaleme aldığı “Yetiştirilmiş Hayatlar” isimli imzalı kitabını hediye etti.