İNEGÖL’ DE VEFA GECESİ
 
 

Bursa’nın İnegöl ilçesinin Kent Konseyi ve İnegöl Belediyesi işbirliği ile düzenlenen İnegöllülere Vefa ve Hatırlama Gecesin de Kaymakamımız Ali AKÇA’ya; İnegöl Vefa Ödülü’ takdim edildi.

 

 

Bu yıl 5. si düzenlenen İnegöllülere Vefa ve Hatırlama Gecesin de; İnegöl’ün kültür-sanat, spor, edebiyat, akademik ve daha birçok alanda İnegöl’e ve ülkemize başarılı çalışmalarda imza atan önemli isimler yer aldı. Eski hatıralar ve anıların paylaşıldığı geceye özellikle geçmişin özlemini duyan ilçe halkının katılımı ile adeta bir nostalji kuşağı yaşandı. Yıllar öncesinin hatıralarının canlandığı gecede, birçok  kişinin İnegöllü olduğunu dahi bilmediği Türkiye'ye mâl olmuş 20 isim ilçe halkıyla buluştu.

 

 

Siyasetçi, sporcu, sanatçı, akademisyen, ekonomist ve gazeteci olarak kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atmış, İnegöl'de doğmuş ve yaşamış ya da İnegöl'e hizmet etmiş 20 değer sahneye çağrıldı. Tek tek sahneye çağrılan 20 isim özgeçmişleri okunduktan sonra kısa birer konuşma yaptıktan sonra plaketleri verildi. 20 değerli isimden biri olan Tuzla Kaymakamı Ali AKÇA'ya plaketlerini görevi devrettiği İnegöl'ün yeni kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ takdim ettiler. Gecenin sonunda Vefa Programı anısına 20 isim hatıra fotoğrafı çektirdiler.