T.C. TUZLA KAYMAKAMLIĞI 

   

                                             

T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Tuzla Kaymakamlığı ve Engeliler Derneği İşbirliği İle Açılan İşaret Dili Kursu İlk Sertifikalarını Verdi.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

Tuzla Kaymakamlığı ve Engeliler Derneği İşbirliği İle Açılan İşaret Dili Kursu İlk  Sertifikalarını Verdi.

    Tuzla Kaymakamlığı ve Engelliler Derneği işbirliği ile Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nde  açılan işaret dili kursu, İşitme engelli vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Tuzla'daki özel ve resmi kurumlara çağrıda bulunarak her kurumdan az bir çalışanın işaret dili eğitimine katılımı sağlandı.

    Üç haftalık kurs sonunda düzenlenen sertifika törenine Tuzla Kaymakamı Sayın Mümin Heybet, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Selvitopi, Yazı İşleri Müdürü Seyhan Atçı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Yıldız, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Meryem Yılmaz, Nüfus Müdürü Ferdane Yılmaz, Tuzla Engelliler Derneği Başkanı İsa Cengiz , Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Naci Aydın katıldılar.

    Tören kapsamında kursiyerlerin İstiklal Marşını hep birlikte İşaret Dili ile sunması büyük beğeni topladı. Tuzla Kaymakamı Sayın Mümin Heybet İstiklal Marşı'nın kabul edildiği günde sergilenen gösterinin ayrıca anlamlı olduğunu belirterek kurs öğretmeni Dilek Yalçın'ı  ve kursiyerleri tebrik etti. Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesine dönük çalışmalar kapsamında açılan bu kursla benzer etkinliklere ivme kazandırıldığını belirtti. 
    Tuzla'daki tüm hizmet kurumlarının özellikle de hastanelerin bir işaret dili bilen çalışan bulundurmasının önemini dile getiren Heybet, mesai sorumluluklarının yanı sıra kursa zaman ayıran kursiyerleri konuyla ilgili hassasiyetlerinden ötürü kutladı.

    Tuzla Kaymakamı Sayın Mümin Heybet'in konuyla ilgili görüşlerini sorduğu İşitme Engelli misafirler, İşitme Engelliler için okuma-yazma kursları ihtiyacına da değinerek, kursla ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.     

    Kurs Öğretmeni Dilek Yalçın kursa ilginin yoğun olduğunu, kursiyerlerden gelen ileri düzey İşaret Dili Kursu talebi nedeniyle İleri Düzey İşaret Dili Kurs modülünün hazırlanması yönünde çalışmalar yapacağını dile getirdi.

     Kursiyerler ise bu kurs sayesinde yeni bir yetenek kazanmış olmaktan ve İşitme Engelli vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilecek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Bu içerik toplam 148.814 kez gösterildi, Site toplam 718.091 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 24 kişi geziyor.


Ali Rıza ÇALIŞIR
Tuzla Kaymakamı

Haber ve Duyurular
 

 


Tel: 0 (216) 701 14 50