“ BEN ANADOLUYUM BEN VATANIM”  ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLENDİ

 

 

           Tuzla Belediyesi Kent Konseyi ve Okul aile Birliği Çalışma Grubu “Ben Anadoluyum Ben Vatanım adlı şiir dinletisi programı düzenledi.

 

Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezinde düzenlenen şiir dinletisine Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda şiir sever vatandaş katıldı. Program öncesi ve sonrasında fuaye salonunda farklı okullardan öğrencilerin hazırladığı Türkiye haritası ve Atatürk resimleri sergilendi.     

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmaları yapıldı. “Şiirin olmadığı bir memleketin nesire geçse bile gelişmesini tamamlayamayacağını” söyleyen Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI; Nazım Hikmet’ “Otobiyografi” ve Necip Fazıl Kısakürek’in “Çile” şiirlerini okudu.

 

           Kaymakamımız  Sayın Ali AKÇA, Faruk Nafız Çamlıbel’in “Bayrak Altında” şiirini okudu ve yaptığı konuşmasında Tuzla Belediyesi Kent Konseyi ve Okul Aile Birliği Çalışma Grubu’na hazırladıkları program için “müthiş derecede zarif, müthiş derecede güzel bir organizasyon” olduğunu belirterek teşekkür etti. 15 Temmuz darbe girişiminde duygularına tercüman olan ve ilk defa amcasından duyduğu Faruk Nafız Çamlıbel’in “Bayrak Altında” isimli şiirini okudu. 

 

          Programın devamında ülkemizde misafir olarak bulunan Azarbaycan Rüzgarı adlı Tv programı yapımcı ve sunucusu Seyide Öner de şiir okuyarak mini bir dans gösterisi yaptı. Programda okul müdürleri ile çeşitli okullardaki öğretmen ve öğrencilerin de şiir dinletileri çeşitli müzik ezgileri ve dans performansları ile devam etti.